Mielihyvin duunissa - Monimuotoisuus työelämässä -koulutussarjan 3. osa: Kielellinen ja kulttuurinen monimuotoisuus 7.5.

Ilmoittautuminen päättyy pian
Ilmoittautuminen on päättynyt
Alkaa
07
Touko
2024
9:00
Alkaa
07
Touko
2024
10:30
Tapahtuma on
Maksuton

Monimuotoisuus työelämässä -koulutussarja

Monimuotoiset työyhteisöt ovat parhaimmillaan organisaatiolle valtava voimavara ja henkilöstölle tärkeä hyvinvoinnin lähde. Hyvin toimiva monimuotoinen työyhteisö vaatii syntyäkseen tahtoa ja osaamista. Koulutuksissa opit, mitä työyhteisön monimuotoisuus on, miksi monimuotoisuutta työelämässä kannattaa tukea ja mitä keinoja siihen on.

Voit osallistua koulutussarjan kaikkiin koulutuksiin tai vain yksittäiseen koulutukseen mielenkiintosi ja aikataulusi mukaan.

Koulutussarjan 3. osa: Kielellinen ja kulttuurinen monimuotoisuus 7.5.

Tässä monimuotoisuuskoulutuksen kolmannessa osassa teemana on kielellinen ja kulttuurinen monimuotoisuus. Kouluttajana toimii erikoistutkija Sirkku Varjonen Kuntoutussäätiöstä.

Ilmoittautuminen: Ilmoittaudu mukaan tilaisuuteen 30.4. mennessä sivun yläkulmasta kohdasta "Ilmoittaudu".

Ajankohta: 7.5. klo 9.00-10.30

Paikka: Microsoft Teams

‍

Huom. koulutussarjan kaikki osat ovat maksuttomia.

Monimuotoisuus työelämässä -sarjan muut koulutusosat löydät alta:

1. Osa - Johdanto monimuotoisuuteen 9.4.

2. Osa - Sukupuolen ja seksuaalisuuden monimuotoisuus 23.4.

‍

Varjonen Sirkku

Erikoistutkija, VTT

Paikka

Koulutus tapahtuu etänä teams-yhteydellä.